powrót

11 listopada 2003 19:30

Taką zbliżyć




Źródło: www.onet.pl PAP/IAR, MFi /2003-11-11 14:43:00

Prezydent: Musimy być aktywni

11 listopada jest okazją, by spojrzeć na polskie sprawy z dystansu i dostrzec to, co najważniejsze - powiedział prezydent Aleksander Kwaśniewski w czasie uroczystości Święta Niepodległości przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Po 85 latach od uzyskania niepodległości, po 14 latach demokratycznych przemian, możemy i powinniśmy wymagać wiele od Rzeczypospolitej. Ale musimy zawsze pamiętać, że składa się ona z tego co my robimy dla niej, bowiem Polska jest sumą nas wszystkich" - powiedział Aleksander Kwaśniewski. (...)

"Polska pragnie Unii opartej na równości i solidarności; w której państwo będzie czuło się rzeczywistym współgospodarzem. Pragniemy Europy bez podziałów, Europy, w której jest miejsce dla państw dużych, średnich i małych, i nie ma miejsca dla trwałej dominacji kogokolwiek" - oświadczył.

"Drzwi do Unii muszą pozostać otwarte. Integracja kontynentu powinna objąć wszystkich, którzy wyrażają taką wolę, a jednocześnie podejmują trud reform, by zbliżyć się do wspólnotowych wymagań i kryteriów" - zaznaczył.

Zwierzchnik sił zbrojnych mówił także o tych, którzy służą w zagranicznych misjach wojskowych. "W dniu święta niepodległości łączymy się myślą z ponad czterema tysiącami polskich żołnierzy, oficerów i dyplomatów uczestniczących w misjach pokojowych w różnych zakątkach globu, między innymi w misji stabilizacyjnej w Iraku. Ci dzielni ludzie swoim czynem, poświęceniem i ofiarą wspierają polskie przekonanie, że o pokój i bezpieczeństwo świat musi walczyć solidarnie" - powiedział.

Z okazji święta niepodległości jak co roku odbyła się uroczysta odprawa wart, której przypatrywali się przedstawiciele władz centralnych i lokalnych, wojskowi, funkcjonariusze, kombatanci i wielu mieszkańców Warszawy.



Mój komentarz


"Po 85 latach od uzyskania niepodległości, po 14 latach demokratycznych przemian... - A.K. połączył trzy okresy życia Polaków tak , że pominął okres 'komuny', w której był wśród liderów (czyżby się wstydził ?) - zaliczył ten okres rosyjskiego dyktatu do niepodległości i zapomniał zaznaczyć, że przed wojną w Polsce też, jak i dzisiaj była demokracja, a wszystkiego tego dokonał w kawałku zdania.

'bowiem Polska jest sumą nas wszystkich' - Polska jest sumą wkładu pracy i działań tych, którzy ją wzmacniają i tworzą, zgodnie z polska tradycją.

Polska pragnie Unii opartej na równości i solidarności; w której państwo będzie czuło się rzeczywistym współgospodarzem - jestem pewny, że to Polacy, obywatele państwa polskiego chcą czuć się współgospodarzami w UE. Czyżby mowa tu była o 'administratorach' państwa i ich dobrym samopoczuciu ?

Są także dwa przekazy podprogowe

Przekaz podprogowy I



Mamy przekaz podprogowy: integracja , taką i apel do świadomości: zbliżyć .

Dwa słowa niebieskie, akcentowane, są podwójnym, więc alarmującym sygnałem dla podświadomości. Słowo zielone (wraz z zajbliższymi) apeluje do świadomości.

Świadomość ma utrudniony dostęp do pamięci dwóch pierwszych słów ( porównaj Długosz 'Bez szansy' i wypowiedzi L.Millera w tym samym dziale 'Polska - co mówili politycy'). Powiązanie zaistniało lecz trudno je zweryfikować.

Zostaje podpowiedziane wprost do umysłu zdanie: ' integracja, taką zbliżyć (innych do UE)'.




Wpuścić do Unii każdego, kto zechce. Byleby przystosował się do warunków i zadeklarował podjęcie trudu reform. Dlatego drzwi do Unii muszą zostać otwarte – to są twierdzenia A.K.

Tu trzeba odpowiedzieć, że Unia Państw Europejskich nie może wpuścić do siebie państw nieeuropejskich. Wyróżnikiem kwalifikującym jest tu europejskość, a więc wyróżnikiem dyskwalifikującym jest napewno azjatyckość. Ściśle rzecz ujmując, wyróżnikiem jest przynależność do obszaru Procesu Drugiego, o czym piszę w Trzy procesy Cywilizacyjne.

Prawo złamane przez A.Kwaśniewskiego


Pr5/ At4 Nie ma wolności człowiek postępować z drugim tak, że planując pułapkę proponuje transakcję jawnie, 'na rynku', usypiając tym czujność ofiary,

Pod pozorem przekazywania informacji słuchacze zostali wciągnięci w pułapkę przekazu podprogowego.

Przekaz podprogowy II

Mamy przekaz podprogowy: tysiącami , poświęceniem i apel do świadomości: walczyć solidarnie.

Podobnie jak wyżej zostaje podpowiedziane wprost do umysłu zdanie: ' tysiącami , poświęceniem walczyć solidarnie '.

Brak jest zrozumienia dla udziału Polski w koalicji antysaddamowskiej, bo też nikt nie raczył takiego uzasadnienia dostarczyć. Rzeczywiste racje rządu nie mają nic wspólnego z racjami, jakimi uraczono społeczeństwo oficjalnie i mimochodem (patrz Przejąć władzę z poparciem Polaków ). Stąd A.K. podejmuje się misji względem Polaków: 'wmówić im wprost do umysłów poświęcenie tysiącami '.

Prawo złamane przez A.Kwaśniewskiego


Pr5/ At4 Nie ma wolności człowiek postępować z drugim tak, że planując pułapkę proponuje transakcję jawnie, 'na rynku', usypiając tym czujność ofiary,

Pod pozorem przekazywania informacji słuchacze zostali wciągnięci w pułapkę przekazu podprogowego.

powrót